Prof. dr hab. Marceli Kosman uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego
Wiadomość, opublikowana 13-03-2017

Uroczystość nadania godności odbyła się 10 marca 2017 r. Prof. dr hab. Marceli Kosman jest emerytowanym profesorem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Profesor Marceli Kosman jest historykiem, naukowo przez lata związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor wielu publikacji naukowych. Piastował m.in. funkcję dyrektora Biblioteki Kórnickiej PAN. Od wielu lat związany jest pracą naukowo-dydaktyczną z Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (wcześniej Instytutem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa) m.in. w roli kierownika Zakładu Dziennikarstwa oraz Zakładu Kultury Politycznej.

Dorobek naukowy liczy ok. 2 tys. publikacji, w 2015 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył prof. zw. dra hab. Marcelego Kosmana Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej.

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka