Stacja Polarna UAM "Petuniabukta" zaprasza do współpracy
Wiadomość, opublikowana 10-03-2017

Od 1984 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzi badania w otoczeniu zatoki Petunia na Svalbardzie. Obecnie Stacja Polarna "Petuniabukta" zaprasza do współpracy osoby chętne do przeprowadzenia badań w sezonie letnim 2017 roku.

Jest jeszcze kilka miejsc wolnych, osoby chcące realizować projekty naukowe w oparciu o infrastrukturę Stacji, mogą zgłaszać uczestnictwo w XXII Wyprawie Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM na Spitsbergen, działającej w okresie lipiec-wrzesień 2017 roku.

Stacja posiada zaplecze umożliwiające jednoczesny pobyt 10 osób, warunki bytowe w standardzie schroniskowym, zabezpieczenie logistyczne działań terenowych.

Więcej informacji na stronie internetowej Stacji oraz na Facebook'u.

Stacja Polarna UAM „PETUNIABUKTA” jest zamiejscową jednostką organizacyjną, powołaną Zarządzeniem JM Rektora nr 395/2011/2012 z dnia 27 sierpnia 2012 roku.

Zgłoszenia

Zgłoszenia z podaniem proponowanej problematyki badań i źródeł finansowania oraz wszelkie pytania odnośnie warunków współpracy można kierować do pracowników Stacji:

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński