Powtórzony wykład promocyjny Uniwersytetu Otwartego
Wydarzenie, trwa od 09-03-2017 do 09-03-2017

„Afro, beefy i dissy, czyli od kultury afroamerykańskiej do polskiego slangu młodzieżowego”, 9 marca, godz. 18:30, sala C1 (Collegium Novum, al. Niepodległości 4, Poznań)

Uniwersytet Otwarty wspólnie z Wydziałem Anglistyki zaprasza na kolejne spotkanie wszystkich tych, którzy nie mogli wysłuchać wykładu przygotowanego przez prof. UAM dr. hab. Radosława Dylewskiego oraz dr. Tomasza Skireckiego pt.:

Autorzy zgodzili się powtórzyć swoją prezentację. Zapraszamy więc ponownie!

Czas i miejsce:

9 marca w czwartek, godzina 18:30, sala C1 (Collegium Novum, al. Niepodległości 4)

Przypomnijmy, że prelegenci przedstawiają wpływ wybranych aspektów kultury afroamerykańskiej na współczesny amerykański i polski slang młodzieżowy. Omawiają cztery epoki rozwoju kultury Afroamerykanów: erę niewolnictwa, epoki jazzu, okresu walki Afroamerykanów o prawa obywatelskie oraz współczesnej epoki hip-hopu a w ich ramach uwzględniają takie przykłady jak muzyka, taniec, sztuki wizualne, ruchy polityczno-społeczne, sport, tradycje oraz moda.
Wykład, bogato ilustrowany materiałami z YouTube (oraz portali społecznościowych), prowadzony w żywym tempie, zainteresuje nie tylko językoznawców ale i wszystkich pasjonatów kultury amerykańskiej.

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus