Profesor Wojciech Dajczak z Wydziału Prawa i Administracji członkiem Abilitazione Scientifica Nazionale
Wiadomość, opublikowana 01-03-2017

Mamy zaszczyt poinformować, iż Pan Profesor Wojciech Dajczak, kierownik Katedry Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM został powołany przez włoskie ministerstwo nauki (Ministerio dell’Istruzione, dell’Universita e della Ricerca – MIUR) na członka zagranicznego pięcioosobowej komisji prowadzącej procedury naukowe Abilitazione Scientifica Nazionale (ASN), w drugiej instancji w zakresie prawa rzymskiego i praw antycznych.

Powyższa komisja powołana jest na dwa lata, a jej zadaniem jest między innymi dokonywanie ocen w procedurze odwołania w ramach postępowania o nadanie stopni professura della seconda fasica oraz professura della prima fascia. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy.

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok