Pierwszy na UAM grant Knowledge Alliances Erasmus+ na WYDZIALE NAUK SPOŁECZNYCH
Wiadomość, opublikowana 27-02-2017

Regionalne Obserwatorium Kultury UAM i Wydział Nauk Społecznych UAM rozpoczynają pracę w międzynarodowym projekcie „CONNECTING AUDIENCES: European Alliances for Education and Training in Audience Development”. Jest on jednym z pierwszych grantów z udziałem uczelni wyższej z Polski w europejskim programie Knowledge Alliances Erasmus+.

CONNECTING AUDIENCES

Tematem CONNECTING AUDIENCES są relacje instytucji kultury z publicznością. U podstaw przedsięwzięcia leży europejski oraz międzysektorowy transfer wiedzy i wzmacnianie kompetencji praktyków, absolwentów i studentów kierunków studiów w tym obszarze.

Poznański zespół w składzie prof. UAM dr hab. Jacek Sójka, dr Marcin Poprawski oraz mgr Piotr Firych podejmie współpracę z jednymi z najbardziej uznanych i kompetentnych ośrodków w Europie specjalizujących się w tematyce zarządzania organizacjami w sektorze kultury. Są to: Universidad de la Iglesia de Deusto (Hiszpania), Goldsmiths’ University of London (Wielka Brytania), Fondazione Fitzcarraldo (Włochy), The Audience Agency (Wielka Brytania), Center for Kunst & Interkultur (Dania), Asimétrica (Hiszpania), Melting Pro Learning (Włochy), ENCATC Network (Belgia). Jednym z partnerów jest również Miasto Stołeczne Warszawa wraz ze swoimi instytucjami kultury.

W czerwcu br. UAM będzie gospodarzem spotkania wszystkich członków międzynarodowego konsorcjum. Prace nad wspólnym projektem trwać będą do końca 2019 roku.

Więcej informacji: http://rok.amu.edu.pl/?p=1054

Informację wprowadził/a: Bartosz Woźniak