Nagroda Stowarzyszenia Historyków Starożytności dla doktora Radosława Piętki
Wiadomość, opublikowana 01-02-2017

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że Kapituła Stowarzyszenia Historyków Starożytności nagrodziła doktora Radosława Piętkę za jego publikację "Roma aeterna. Rzymska mitologia urbanistyczna" Wydawnictwo Naukowe UAM. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

Stowarzyszenie Historyków Starożytności przyznaje nagrodę honorową w celu promowania badań nad historią i kulturą świata starożytnego w Polsce oraz wyróżnienia dokonań polskich autorów w zakresie poszerzania i popularyzacji wiedzy o starożytności ustanowiło nagrodę. Wśród tegorocznych laureatów nagrody Stowarzyszenie znaleźli się autorzy:
  • Piotr Berdowski (Res gestae Neptuni filii. Sextus Pompeius i rzymskie wojny domowe, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego, Rzeszów 2015)
  • Marcin N. Pawlak (Herodes Attyk. Sofista, dobroczyńca, tyran, Wydawnictwo Naukowe UMK, Toruń 2015)
  • Radosław Piętka (Roma aeterna. Rzymska mitologia urbanistyczna, Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 2015)
  • Krystyna Stebnicka (Identity of the Diaspora. Jews in Asia Minor in the Imperial Period, JJP Supplement 26, Warsaw 2015)

Stowarzyszenie Historyków Starożytności logotyp

Uroczystość wręczenia dyplomów zaplanowano na 4 lutego 2017 r. (Sala Kolumnowa IH UW, godz. 10.00)

Stowarzyszenie Historyków Starożytności jest organizacją społeczną zrzeszającą historyków starożytności. Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności naukowej i popularyzatorskiej w dziedzinie szeroko pojmowanej historii starożytnej, poprzez inspirowanie i inicjowanie przedsięwzięć z nią związanych. Pragniemy uczestniczyć w naukowym i kulturalnym życiu Rzeczpospolitej Polskiej poprzez działania służące rozwojowi nauk o starożytności oraz upowszechnianiu i promowaniu wiedzy w tym zakresie. Pragniemy kształtować w społeczeństwie postawy sprzyjające ochronie europejskiego dziedzictwa kulturowego. Stowarzyszenie dąży do pogłębiania wiedzy fachowej i wspierania aktywności społecznej swoich członków, a także troszczy się o ich wysoki poziom etyczny, naukowy i zawodowy. Stowarzyszenie pragnie reprezentować oraz chronić związane z działalnością naukową interesy swoich członków. Do ważnych celów należy również integracja środowiska historyków starożytności zrzeszonych w Stowarzyszeniu, reprezentujących różne placówki naukowe, badawcze oraz działających poza nimi.

Informację wprowadził/a: Piotr Bering