Powołano Pełnomocnika rektora ds. równego traktowania na UAM
Wiadomość, opublikowana 06-02-2017

Prof. Robert Kmieciak został powołany na stanowisko Pełnomocnika rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza ds. równego traktowania.

Osoby, które czują się w jakikolwiek sposób dyskryminowane będą mogły zgłosić swoją sprawę. Przypadkami nierównego traktowania zajmie się komisja, której przewodniczącym będzie Pełnomocnik, a w skład której wejdą pracownicy Uniwersytetu oraz przedstawiciele studentów i doktorantów.

Pełnomocnik rektora ds. równego traktowania został powołany na mocy „Zarządzenia nr 36/2016/2017 Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 30 listopada 2016 roku w sprawie przeciwdziałania praktykom dyskryminacyjnym w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu”.

rektorat Pod pojęciem działań dyskryminujących, którymi zajmie się Pełnomocnik, rozumie się zachowania sprowadzające się do nierównego traktowania, w szczególności z uwagi na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nieokreślony, albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy.

Do zadań pełnomocnika będzie należało także prowadzenie akcji promocyjnych i edukacyjnych przeciwdziałających praktykom dyskryminacyjnym.

Prof. Robert Kmieciak jest politologiem, był również prodziekanem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce samorządu terytorialnego, gospodarczego i zawodowego oraz polityce regionalnej.

Wywiad z prof. Robertem Kmieciakiem

Zobacz: http://uam.platontv.pl/show/7107