Studenckie Koło Naukowe Geografów im. St. Pawłowskiego UAM wśród lauretów 6 edycji StRuNy. Wyróżnienie dla Sekcji Biologii Syntetycznej Koła Naukowego Przyrodników
Wiadomość, opublikowana 31-01-2017

Studenckie Koło Naukowe Geografów im. St. Pawłowskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobyło I nagrodę w kategorii Wyprawa Roku 2016 za projekt „Transport i modyfikacje osadów  w tropikalnym systemie lodowcowym”

Sekcja Biologii Syntetycznej Koła Naukowego Przyrodników UAM otrzymała wyróżnienie w kategorii Projekt Roku 2016 za projekt „Wielopromotorowy system ekspresyjny  dla Escherichia coli (E.co-Factory) jako zestaw  nowych narzędzi dla biologii molekularnej”;

Za skrótem StRuNa kryje się nazwa Studenckiego Ruchu Naukowego, który zrzesza organizacje studenckie. Od sześciu lat przeprowadza konkursy na najciekawsze projekty organizowane przez studentów i doktorantów w pięciu kategoriach: "Projekt roku", "Konferencja roku", "Wyprawa roku", "Koło naukowe roku", a także "Opiekun roku".

– Wy, studenci z kół naukowych macie szansę stać się elitą państwa polskiego. Gratuluję wam nie tylko dzisiejszych nagród, ale aktywnego poszukiwania prawdy – powiedział podczas rozstrzygnięcia konkursu StRuNa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Więcej pod adresem: http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/znamy-laureatow-6-edycji-struny.html

Logo MNiSW

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka