Wizyta dyrekcji Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej (EMBL) na Wydziale Biologii
Wydarzenie, rozpoczyna się 01-02-2017

1.02 2017 na Wydziale Biologii UAM w Auli im. J. Paczoskiego odbyło się się jednodniowe spotkanie z dyrekcją Europejskiego Laboratorium Biologii Molekularnej z Heidelbergu (EMBL).

Wizyta ta miała miejsce tuż przed zapadnięciem decyzji na szczeblu MNiSW dotyczącej przystąpienia Polski do sieci EMBL. Daje to możliwość ubiegania się o organizacje laboratorium EMBL w Polsce, ale także korzystania na uprzywilejowanych warunkach z usług laboratoriów EMBL (np. głębokie sekwencjonowania, proteomika, zaawansowana mikroskopia itp.). Własnie w tym celu - by zaznajomić środowisko biologów molekularnych z możliwościami płynącymi z przystąpienia do EMBL- Wydział Biologii UAM odwiedzili: dr Vladimir Benes, dyrektor Centrum Genomiki EMBL, dr. Silke Schumacher, dyrektor EMBL do współpracy międzynarodowej oraz dr Jan Kosiński, polski stażysta podoktorski w EMBL.

Informację wprowadził/a: Magdalena Dylewska