Wykład prof. Michaela O’Flaherty „Protecting human rights in today's Europe” („Chroniąc prawa człowieka w dzisiejszej Europie”)
Wydarzenie, rozpoczyna się 23-01-2017

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy współpracy z Fundacją imienia Krzysztofa Skubiszewskiego oraz Poznańskim Centrum Praw Człowieka INP PAN, zapraszają na wykład otwarty prof. Michaela O’Flaherty - Dyrektora Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej, Doradcy rządów, instytucji międzynarodowych i organizacji pozarządowych; pracownika w Biurze Wysokiego Komisarza Praw Człowieka ONZ, UNICEF; byłego: Dyrektora Irlandzkiego Centrum Praw Człowieka, Uniwersytetu w Galway;  Głównego Komisarza Północnoirlandzkiej Komisji Praw Człowieka, Dyrektora Centrum Praw Człowieka Uniwersytetu w Nottingham; Wiceprzewodniczącego Komitetu Praw Człowieka ONZ. Profesor Michael O’Flaherty kierował programem praw człowieka ONZ w Sierra Leone oraz pracował jako specjalista z zakresu praw człowieka w ramach operacji terenowych ONZ w Bośni i Hercegowinie, był zaangażowany w działania Rady Europy.

Wykład w języku angielskim pod tytułem „PROTECTING HUMAN RIGHTS IN TODAY’S EUROPE”

(„CHRONIĄC PRAWA CZŁOWIEKA W DZISIEJSZEJ EUROPIE”)

odbędzie się w poniedziałek 23 stycznia 2017 r. o godz. 15.30 w Auli Profesora Zygmunta Ziembińskiego Collegium Iuridicum Novum

na Wydziale Prawa i Administracji UAM przy Al. Niepodległości 53 w Poznaniu.

Wykład jest kontynuacją corocznych spotkań wybitnych specjalistów z zakresu prawa międzynarodowego i stosunków międzynarodowych ku czci Profesora Krzysztofa Skubiszewskiego, który przez wiele lat swojej kariery naukowej był związany z naszym Wydziałem i miastem.

Informację wprowadził/a: Krzysztof Żok