Puchar Europy Kadetek we florecie
Wydarzenie, trwa od 14-01-2017 do 15-01-2017

14-15 stycznia 2017 roku w Hali Sportowej UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu, po raz szósty odbędzie się Puchar Europy Kadetek we Florecie – ADAM MICKIEWICZ UNIVERSITY CUP 2017. W tegorocznym wydarzeniu spodziewana jest rekordowa frekwencja – do walk stanie 171 florecistek z 20 krajów (m.in. Chile, Australii, Szwecji, Białorusi czy Słowacji).

Walki o Puchar Rektora UAM – JM Prof. dra hab. Andrzeja Lesickiego rozpoczną się o godz. 9:00 eliminacjami grupowymi. Na 10.30 zaplanowano uroczyste otwarcie zawodów. Po wielogodzinnych zmaganiach odbędą się pojedynki finałowe, a po nich dekoracje najlepszych zawodniczek.

Głównymi organizatorami Pucharu Europy Kadetek we florecie są: Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM oraz KU AZS UAM Poznań. W ramach AMU CUP 2017 rozegrane zostaną turniej indywidualny (sobota) i turniej drużynowy (niedziela). Na szermierczych planszach rywalizować będą najlepsze florecistki w kategorii do lat 17.

Imprezę współorganizuje Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, Urząd Marszałkowski, Polski Związek Szermierczy oraz Klub Sportowy „Warta”.

Szczegółowy harmonogram:

• 14 stycznia 2017 (sobota) – turniej indywidualny we florecie kobiet

godz. 9.00 – początek eliminacji grupowych

godz. 10.30 – oficjalne otwarcie turnieju

Finały po zakończeniu walk eliminacji bezpośredniej

• 15 stycznia 2017 (niedziela) – turniej drużynowy we florecie kobiet

Godz. 9.00 – rozpoczęcie turnieju

Wstęp na całą imprezę jest wolny.

Więcej informacji na temat imprezy udzieli:

Mateusz Witkowski tel.: 506 775 804

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka