Zakończenie II edycji Projektu „Przedszkolaki na Uniwersytecie”
Wiadomość, opublikowana 30-12-2016

Dnia 2 grudnia o godz. 17.00 w sali 508 na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się uroczyste zakończenie II edycji Projektu „Przedszkolaki na Uniwersytecie”. Autorami projektu są: prof. UAM dr hab. Hanna Krauze-Sikorska, prof. UAM dr hab. Kinga Kuszak oraz mgr Anna Schmidt.

W realizacji projektu uczestniczyli: dr Michał Klichowski, dr Tomasz Przybyła, mgr Magdalena Gajtkowska, mgr Michalina Kasprzak, mgr Anna Klichowska, mgr Natalia Kłysz-Sokalska, mgr Dominika Przybyszewska, mgr Joanna Sikorska oraz mgr Kamil Wnuk. Gospodarzem spotkania był Zakład Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej.

Tegoroczna edycja projektu objęta była honorowym patronatem przez:

• Rzecznika Praw Dziecka,
  • Wielkopolskiego Kuratora Oświaty,
  • Prezydenta Miasta Poznania,
  • Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Dziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM,
  • Prodziekana Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM,
  • Światową Organizację Wychowania Przedszkolnego OMEP (oddział w Poznaniu).

Celem wydarzenia była ewaluacja oraz podsumowanie podejmowanych w czasie trwania projektu działań. Przedstawione zostały one z kilku perspektyw: organizatorów, nauczycieli i dyrektorów, studentów oraz doktorantów, jak również wykładowców akademickich.

W minionej edycji projektu brały udział cztery przedszkola partnerskie z terenu miasta Poznania: Niepubliczne Przedszkole „Galileo”, Przedszkole nr 30 „Mały Olimpijczyk”, Przedszkole nr 71 „Pod Topolą”, a także przedszkole nr 86 „Tęczowy Świat”. Mamy nadzieję, iż nasza dalsza współpraca będzie równie owocna i już teraz zapraszamy do śledzenia naszej aktywności na profilu na facebook-u oraz uczestnictwa w kolejnej - III edycji Projektu „Przedszkolaki na Uniwersytecie”.

Autorką zdjęć jest mgr Anna Klichowska.

Informację wprowadził/a: Michał Nowicki