Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii wyróżnione "EuroSymbolem 2016" w kategorii "Synergii Nauki i Biznesu"
Wiadomość, opublikowana 23-12-2016

Kapituła Programu zgodnie przyznała, że WCZT w sposób modelowy tworzy platformę współpracy nauki i biznesu. Elastyczność podejścia, kapitał intelektualny oraz umiejętność wykorzystania dostępnego potencjału tworzą z konsorcjum projektu nowe standardy dla R&D.

WCZT jest konsorcjum otwarty na współpracę z innymi uczelniami, instytutami naukowymi oraz podmiotami gospodarczymi reprezentującymi wysoki poziom badań w obszarze syntez i technologii materiałów i biomateriałów, których zastosowanie jest podstawą realizacji wyzwań zdefiniowanych dla nauki w Programie Operacyjnym „Innowacyjna Gospodarka”. EuroSymbol jest wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnieć popartych wynikami w zakresie współpracy nauka-biznes. Wyróżnienie jest przyznawane corocznie, począwszy od 2010, przez redakcje „Monitora rynkowego” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz „Monitora Biznesu” w „Rzeczpospolitej”. 

http://poznanska-dolina-krzemowa.html


Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu jest multidyscyplinarnym ośrodkiem skupiającym najlepszych specjalistów z nauk ścisłych, przyrodniczych i technicznych, skoncentrowanym na nowych materiałach i biomateriałach o wielostronnych zastosowaniach. Integracja środowiska poznańskiego pozwala na stworzenie i rozwój ośrodka badawczo technologicznego o wysokiej randze międzynarodowej, który przez swoją działalność i otoczenie gospodarcze będzie stanowić bardzo istotny element budowanej w Wielkopolsce regionalnej gospodarki opartej na wiedzy. Istotą multidyscyplinarnych działań tego ośrodka będzie opracowanie oryginalnych syntez chemikaliów, biochemikaliów i agrochemikaliów (tzw. fine chemicals), a także nowej generacji bio- i nano- materiałów oraz ich prekursorów, a następnie opracowanie zaawansowanych technologii i biotechnologii ich wytwarzania z przeznaczeniem dla optoelektroniki, medycyny, farmacji, rolnictwa oraz wielu innych dziedzin przemysłu i techniki. Celem tych badań jest również stworzenie podstaw technologicznych dla szeregu zastosowań chemii bioorganicznej, biologii molekularnej i biotechnologii w szeroko pojętej ochronie zdrowia (tj. molekularnej i komórkowej terapii i diagnostyce medycznej), a także dla zastosowań agrotechnicznych i w przemyśle spożywczym.

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.