Współpraca w ramach Germanistycznego Partnerstwa Instytutów (GIP)
Wiadomość, opublikowana 15-12-2016

Z przyjemnością informujemy, że Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) pozytywnie rozpatrzyła wspólny wniosek Germanistisches Institut Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg oraz Instytutu Filologii Germańskiej UAM o przedłużenie współpracy w ramach Germanistycznego Partnerstwa Instytutów (GIP) na lata 2017-19.

Przedłużenie Partnerstwa na kolejne 3 lata było możliwe dzięki pozytywnej ewaluacji pierwszego roku Partnerstwa (2016) oraz akceptacji wspólnych projektów naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych z zakresu literaturoznawstwa, językoznawstwa i dydaktyki języka zgłoszonych przez oba Instytuty. Partnerstwo obejmuje wymianę doświadczeń i współpracę w ramach wspólnych projektów, stypendiów, kwerend, wykładów i seminariów gościnnych, warsztatów i konferencji naukowych. Serdecznie gratulujemy!

UAM - pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus