UCZENI Z UAM LAUREATAMI NAGRÓD MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ZA ROK 2015
Wiadomość, opublikowana 12-12-2016

9 grudnia 2016 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z rąk wicepremiera Jarosława Gowina polscy naukowcy odebrali nagrody przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne (w trzech kategoriach: badań podstawowych, badań na rzecz rozwoju społeczeństwa i badań na rzecz rozwoju gospodarki), za wybitne osiągnięcia naukowe, za osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej, za całokształt dorobku naukowego oraz za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne.

W zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się uczeni z UAM.

Nagrodę za wybitne osiągnięcia w opiece naukowej i dydaktycznej otrzymał prof. dr hab. Stanisław Puppel z Wydziału Neofilologii.

Prof. dr hab. Hanna Kóčka-Krenz z Wydziału Historycznego została uhonorowana nagrodą za całokształt dorobku, a nagrodę za osiągnięcia naukowe I stopnia odebrała dr hab. Maria Marcinkowska-Rosół z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej.

Nagroda zespołowa za osiągnięcia dydaktyczne przypadła w udziale naukowcom z Wydziału Anglistyki. Są to: dr Iwona Łęska-Drajerczak, mgr Ewa Grzywaczewska-Stewart, B.A. Simon Harris, dr Przemysław Kaszubski, B.A. Shane Nahumko, mgr Paul Newsham, B.A. Colin Phillips, dr Michał Remiszewski, mgr Tomasz Szczegóła, B.A. Christopher Whyatt, dr Sylwia Wojciechowska, dr Magdalena Wrembel.

Do rąk dr. hab. Grzegorza Rachlewicza z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych trafiła nagroda I stopnia za osiągnięcia organizacyjne.

Gratulujemy wszystkim Laureatom!

UAM - pasja dobrze wykształcona