II Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2016
Wiadomość, opublikowana 05-12-2016

W dniach 14-15 listopada br. odbyła się w Warszawie II Konferencja Liderzy Zarządzania Uczelnią LUMEN 2016. Patronat honorowy nad tegoroczną konferencją objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Fundacja Rektorów Polskich, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Polska Komisja Akredytacyjna. Głównym organizatorem konferencji była firma doradczo-technologiczna Public Consulting Group (PCG).
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu reprezentowany był przez Prorektora ds. kształcenia prof. Beatę Mikołajczyk oraz Kierownika Działu Nauczania dra Marka Sobczaka.

Jednym z tematów tegorocznej Konferencji była analiza wyników pilotażowego projektu „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych”, w którym Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu brał czynny udział. Na podstawie wyników przeprowadzonego projektu uczelnie mogły prześledzić losy kandydatów na studia, studentów i absolwentów pochodzących z poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych.
Podczas uroczystej kolacji uczelnie biorące udział w projekcie nagrodziły wybrane szkoły średnie, które przygotowują kandydatów na studia. UAM wyróżnił II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie, z którego przychodzą na UAM kandydaci z bardzo dobrymi wynikami egzaminów maturalnych oraz którzy z sukcesem kończą studia w terminie. W imieniu II LO nagrodę odebrał Dyrektor szkoły mgr Paweł Goźdź.

Więcej na stronie: http://pcgacademia.pl/pl/lumen-2016.html

UAM - pasja dobrze wykształcona