Konferencja: Społeczeństwo i rodzina. Perspektywy pomocy
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-12-2016

W dniu 6 grudnia 2016 roku w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja naukowa pt. Społeczeństwo i rodzina. Perspektywy pomocy. Organizatorzy tego naukowego spotkania, Wydział Teologiczny oraz Wydział Nauk Społecznych UAM, z różnych punktów widzenia ukazali rzeczywistość rodziny, jej miejsce w społeczeństwie i perspektywy pomocy. To interdyscyplinarne spojrzenie było wartością dodaną.

W czasie konferencji zwrócono uwagę na konieczność integralnego podejścia do pomocy oraz działań prewencyjnych skierowanych do całej rodziny. Ponadto, zdaniem mówców, niezbędne jest również przygotowanie odpowiedniej diagnozy dotyczącej kondycji konkretnej rodziny, by móc odpowiedzieć na pytanie, jakiej pomocy potrzebuje w danej sytuacji. W związku z tym niezwykle istotne jest, by znaleźć najpierw zasoby i znaczenie rodziny naturalnej. Właściwy ogląd sytuacji, zbudowany na prawdzie, winien prowadzić do tworzenia dobrej koncepcji wsparcia rodziny, w dobrym standardzie i właściwym transferze, tak by pomoc ta dotarła do faktycznie potrzebujących.
Konferencja ta jest przyczynkiem do dalszej zintensyfikowanej pracy nad przygotowaniem dobrych projektów służących rodzinom.

UAM - Pasja dobrze wykształcona!

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir