Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2016!
Wiadomość, opublikowana 18-11-2016

Popularyzator Nauki to konkurs, w którym nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

Konkurs Popularyzator Nauki odbywa się w bieżącym roku po raz dwunasty. Do rywalizacji zgłosiło się 115 kandydatów. Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM znalazł się w finałowej piętnastce! Cieszymy się ogromnie.

Laureaci konkursu wybierani są w pięciu kategoriach: Naukowcy, Animatorzy, Zespoły, Instytucje i Media.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas gali konkursowej, która odbędzie się w siedzibie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w połowie grudnia. Nagrodami są tytuł Popularyzatora Nauki oraz statuetka. Przyznana zostanie także nagroda główna.

Organizatorem konkursu jest serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald