UAM nominowany w kategorii Idol Edukacji
Wiadomość, opublikowana 18-11-2016

Podczas XIV edycji międzynarodowej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND® nagrodzone zostaną osoby, firmy i urzędy, które zasłużyły się w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych i słabowidzących.

W konkursie dostrzeżone zostały działania Biblioteki Filologicznej Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Biblioteka prowadzi wsparcie dla osób niewidomych, które mogą na miejscu korzystać z komputera z oprogramowaniem mówiącym i powiększającym obraz. Biblioteka wyposażona jest również w notatnik brajlowski, który daje możliwość sporządzania notatek osobom posługującym się pismem Braille’a, jak również prezentuje niewidomemu zawartość ekranu komputera w dostępnym dotykowo piśmie punktowym (tzw. linijka brajlowska). W Pracowni Biblioteki Książki Mówionej opracowuje się książki, na które zapotrzebowanie zgłaszają studenci z niepełnosprawnością wzroku.

Głosowanie trwa, głosy można nadal oddawać pod linkiem:

Z przyjemnością informujemy również, że nominowanym do nagrody został także Łukasz Mroziński - doradca zawodowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych imienia Synów Pułku w Owińskach.
Łukasz Mroziński jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończył pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą oraz doradztwo personalne i zawodowe. W SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach prowadzi zajęcia dla podopiecznych z programowania i konstruowania robotów Lego, doskonalenia technik komputerowych. Wspomaga ośrodek i organizacje pozarządowe w pozyskiwaniu funduszy oraz realizacji projektów na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wzrokowo. Słynie z tego, że nigdy nie daje ryby, tylko wędkę.

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka