Debata „Niepodległa Ukraina: europejski bilans” na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa
Wiadomość, opublikowana 14-11-2016

Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Polska-Ukraina w Poznaniu zapraszają debatę „Niepodległa Ukraina” z okazji 25. rocznicy uzyskania przez Ukrainę niepodległości. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia br. o godzinie 10:30 w Auli WNPiD.

W debacie udział wezmą:

• Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wiceprzewodniczący Europejskiego Komitetu Regionów;
  • Stanisław Szwabski, Radny Miasta Gdyni, Przewodniczący Grupy Politycznej „Przymierza Europejskiego”, Europejskiego Komitetu Regionów, członek Grupy zadaniowej ds. Ukrainy Europejskiego Komitetu Regionów;
  • Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej, członek Europejskiego Komitetu Regionów;
  • Andrzej Porawski, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich;
  • Andrij Sadowyj, Mer Lwowa;
  • Serhij Czernow, Przewodniczący Charkowskiej Rady Obwodowej, członek CORLEAP.

W ramach spotkania w hallu głównym WNPiD odbędzie się wernisaż wystawowy „Ukraina,jakiej nie znamy!”.

Partner: Europe Direct Poznań, patronat honorowy: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Parlament Europejski, Związek Miast Polskich.

Informację wprowadził/a: Marcin Piechocki