Kolorowy uniwersytet na Wydziale Teologicznym UAM
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-11-2016

Wydział Teologiczny zaprasza małych studentów UAM na wykład "Chrzest to nie jest zwykła kąpiel".

Podczas wykładu dowiemy się między innymi jak to możliwe, że woda ratuje przed śmiercią (Woda, której używamy, na co dzień do picia, mycia i pływania w sakramencie chrztu świętego uzyskuje nadzwyczajne właściwości: ratuje duszę ludzką przed śmiertelnymi skutkami grzechów). Co Miś Szczepan sądzi o polityce (Miś Szczepan to pluszowy przyjaciel naszego "kolorowego wykładowcy", który pomaga mu mówić o rzeczach poważnych językiem zrozumiałym przez dzieci.) i jak zalogować się do gry "Przygoda Wiary" (od momentu chrztu świętego Pan Bóg zaprasza każdego człowieka do wielkiej przygody wiary, która przypomina planszową grę przygodową. Trzeba dokonywać dobrych wyborów, decyzji, unikać niebezpieczeństw by w końcu dojść do celu, czyli nieba).

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir