Nawiązanie kontaktów z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii
Wiadomość, opublikowana 21-11-2016

W ramach 5. Dni UAM na Uniwersytecie Christiana Albrechta w północnoniemieckiej Kilonii, które odbyły się od 7 do 9 listopada 2016 r., na tamtejszym Wydziale Teologicznym gościł po raz pierwszy przedstawiciel naszego Wydziału - ks. prof. UAM dr hab. Adam Kalbarczyk.

Ks. prodziekan wygłosił tam wykład gościnny po niemiecku nt. teatru animacji jako medium słowa Bożego, a także przeprowadził interesujące rozmowy z dziekanem Wydziału ks. prof. dr Andreasem Müllerem, specjalistą od historii Kościoła i patrologii, z p. prof. dr Utą Pohl-Patalong, specjalistką od teologii praktycznej, a także z innymi profesorami. Obie strony wyraziły chęć nawiązania bliższej współpracy na polu badań teologicznych.

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir