Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 24-10-2016

Jak co miesiąc zapraszamy do lektury nowego numeru „Życia Uniwersyteckiego”. Numer październikowy jest już dostępny na stronie http://zycie.amu.edu.pl

A w numerze:

Drukujemy pełną relację z uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego.

„Matematyka dla rozważnych i romantycznych” – taki tytuł nosił tegoroczny wykład inauguracyjny, który wygłosił prof. Tomasz Łuczak z Wydziału Matematyki i Informatyki.

W tym roku mija 25 lat od powstania Collegium Polonicum – wspólnej placówki naukowo-dydaktycznej dwóch partnerskich uniwersytetów: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. O uroczystościach związanych z rocznicą pisze Ewa Bielewicz-Polakowska.

„Student wczasach odwilży”, w comiesięcznym cyklu o znanych absolwentach UAM Aleksandra Polewska przybliża sylwetkę dominikanina Jana Andrzeja Kłoczowskiego.

A na koniec Filip Czekała o najnowszym znalezisku poznańskich archeologów w tekście: „Młoda kobieta w biżuterii”.

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek