International Student Satisfaction Awards 2016 - UAM in the lead! Międzynarodowy ranking uczelni przyjaznych studentom zagraniczym - UAM w czołówce!
Wiadomość, opublikowana 14-11-2016

W ogłoszonych niedawno wynikach rankingu International Student Satisfaction Awards Polska została bardzo wysoko oceniona przez studentów zagranicznych i uplasowała się na trzecim miejscu. W gronie 3 najlepiej ocenianych uczelni w naszym kraju z notą "doskonały" znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jak co roku StudyPortals przygotowało ranking uczelni europejskich najbardziej przyjaznych studentom międzynarodowym, przyznając International Student Satisfaction Awards 2016. Na podstawie 15 965 opinii studentów międzynarodowych, biorących udział w ankiecie opartej na ich doświadczeniach, Polska zajmuje 3. miejsce, przed nią znajdują się tylko Irlandia (2.) i Norwegia (1.).

Na liście wśród 153 europejskich uniwersytetów znajduje się aż 7 polskich uczelni wyższych, a pierwsze trzy miejsca w krajowej klasyfikacji zajmują: AGH, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zainteresowanych zapraszamy do artykułu: (http://tinyurl.com/studyportals).

A studentom zagranicznym dziękujemy i życzymy wielu przyjemnych i owocnych chwil w UAM

UAM - pasja dobrze wykształcona!

Informację wprowadził/a: Julia Ruminiecka