Wręczenie Nagrody im. Józefa Kostrzewskiego
Wiadomość, opublikowana 24-10-2016

W dniu 20 października 2016 r. w Instytucie Polskim w Wilnie odbyło się wręczenie Nagrody im. Józefa Kostrzewskiego prof. dr. hab. Mykolasowi Michelbertaowi z Katedry Archeologii Uniwersytetu Wileńskiego.

Nagroda im. Józefa Kostrzewskiego przyznawana jest przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich i Instytut Prahistorii UAM za wybitne osiągnięcia badawcze w dziedzinie archeologii. Wileńskie uroczystości objął swym patronatem i przewodniczył im pan Jarosław Czubiński, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Litewskiej. Wręczenia nagrody w obecności Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Wileńskiego prof. dr. hab. Artūrasa Žukauskasa dokonał dr hab. Andrzej Michałowski, prof. UAM - Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich wraz z dr. hab. Jackiem Wierzbickim - Wicedyrektorem Instytutu Prahistorii UAM i mgr Aliną Jaszewską - Wiceprezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich. W uroczystościach udział wzięli także prof. dr hab. Rimantas Jankauskas, Prorektor ds. badań Uniwersytetu Wileńskiego,  prof. dr hab. Albinas Kuncevičius, Kierownik Katedry Archeologii Uniwersytetu Wileńskiego oraz doc. dr Aleksiejus Luchtanas z Katedry Archeologii Uniwersytetu Wileńskiego. Listy z gratulacjami dla prof. Mykolasa Michelbertasa wystosowali prof. dr hab. Kazimierz Ilski, Dziekan Wydziału Historycznego UAM oraz prof. dr hab. Kóčka-Krenz, Dyrektor Instytutu Prahistorii UAM.

Informację wprowadził/a: Maciej Bether