Wizyta studyjna przedstawicieli Państwowego Uniwersytetu Donieckiego
Wiadomość, opublikowana 21-10-2016

Prorektor ds. kadry i finansów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Tadeusz Wallas, spotkał się z przedstawicielami Państwowego Uniwersytetu Donieckiego. Wizyta odbyła się 20 października 2016 roku w Gabinecie Rektora UAM (Collegium Minus).

Ze strony PUD przybyli m.in.:
1. Oksana Yevtukhova – kierownik ds. naukowych.
2. Tetyana Orekhova – prorektor ds. naukowo-pedagogicznych i współpracy międzynarodowej.
3. Ludmyla Shamarina – księgowy.
4. Volodymyr Mozgunov – dziekan fakultetu filologicznego.
5. Ludmyla Horbachova – główny księgowy.

Celem wizyty było rozszerzenie kontaktów naukowych z Polską, działalnością uczelni, wymiana doświadczeń nt. funkcjonowania programu Erasmus+ i Horizon 2020, a także nawiązanie współpracy. Wizyta studyjna miała wspomóc także promocję polskich wyższych uczelni na Ukrainie.
Organizatorem spotkania była Polska Agencja prasowa na zlecenie Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

UAM – pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus