Romuald Piekarski, Doświadczenie sacrum w filozofii cywilizacji Feliksa Konecznego, Arnolda Toynbee'go i Erica Voegelina
Wydarzenie, rozpoczyna się 26-10-2016

Instytut Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Oddział w Poznaniu zapraszają na wykład, który wygłosi Romuald Piekarski Doświadczenie sacrum w filozofii cywilizacji Feliksa Konecznego, Arnolda Toynbee'go i Erica Voegelina. Wykład odbędzie się w środę 26 X 2016 r. o godz. 17:00 w sali nr 108 w Instytutu Filozofii UAM przy ul. Szamarzewskiego 89 C w Poznaniu.

Biogram, Dr hab. Romuald Piekarski, prof. ndzw. Uniwersytetu Gdańskiego, pracuje w Instytucie Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa UG, przewodniczący Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Zainteresowania profesora oscylują wokół filozofii polityki, filozofii religii, metafizyki i etyki politycznej; wybitny znawca tradycji antycznej i klasycznej w filozofii politycznej. Jest autorem ponad 60 publikacji, w tym trzech książek: Problem wartości poznawczych literackiego i filmowego dzieła sztuki [1993], Koncepcja cnót politycznych Machiavellego na tle elementów klasycznej etyki cnót (2007) Makiawelizm, patologia ducha, sacrum i polityka. Eseje z filozofii politycznej (2015). Publikował między innymi w miesięczniku „Znak”, „Arcanach”, „Christianitas” i „Obywatelu”.

Informację wprowadził/a: Anna Robaszkiewicz