Medal „Alumno bene merenti” dla pana Adama Michnika
Wiadomość, opublikowana 17-10-2016

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Kapituły Medalu Alumno bene merenti, w składzie: prof. Katarzyna Meller (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej), prof. Wiesława Jarmuszkiewicz (Wydział Biologii), prof. Roman Murawski (Wydział Matematyki i Informatyki), prof. Zbigniew Pilarczyk (Wydział Historyczny), prof. Krzysztof Podemski (Wydział Nauk Społecznych), Rektor UAM przyznał Medal panu Adamowi Michnikowi, absolwentowi Wydziału Historycznego UAM.

Wyróżnienie to jest wyrazem uznania środowiska akademickiego za działalność opozycyjną Laureata oraz jego niestrudzone zaangażowanie w proces przemian demokratycznych w Polsce, w tym w rozwój wolnej prasy. W roku 2016 przypada 70. rocznica urodzin wybitnego polityka, publicysty i dziennikarza, a także 40. rocznica założenia Komitetu Obrony Robotników, który swe powstanie zawdzięcza m.in. Adamowi Michnikowi.

UAM – pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus