Kolejna wystawa sztuki na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM - Wernisaż malarstwa Krzysztofa Kakolewskiego: „Horyzont i kobieta”
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-10-2016

Władze Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM  kontynuują pomysł otwarcia gmachu Wydziału na sztukę. Po raz drugi proponują publiczności odbiór sztuki w gmachu Uczelni. Przestrzeń „Pod Kopułą” tym samym wpisuje się już na stałe w mapę miejsc prezentujących sztukę współczesną. Ta nowatorska idea otwarcia uczelni na okolicznych mieszkańców i zaoferowania im przestrzeni do percepcji sztuki spotkała się już z dużym zainteresowaniem publiczności i będzie kontynuowana również w tym roku akademickim.

Powidoki

Tym razem publiczność będzie mogła zapoznać się z twórczością Krzysztofa Kąkolewskiego – artysty, który uważa, że: „moje malarstwo to jest właśnie „uświadamianie sobie”. Wcześniej obraz powstawał według zasady: sytuacja/obiekt/zdarzenie - pomysł/idea – realizacja (…). Nieoczekiwanie dla mnie samego (nie wiem czy w drodze ewolucji czy mutacji) zasada ta uległa zmianie - pojawiają się „powidoki” wspomnień, gotowych obrazów z „przyszytą” ideą i domagają się natychmiastowej realizacji, która dokonuje się poprzez erupcję tworzenia. Determinuje to wybór nowych środków wyrazu i materiałów, a farbą stać może się wszystko. Tak powstał cykl Horyzonty. Powidoki miejsc, które odwiedziłem, przenikające się z wyobrażeniem tychże. Próba określenia tego co nie istnieje fizycznie, a jednak jest widzialne. Bo horyzont to styk. Jest przed i za, a nawet w.”

Patrząc na jakiś przedmiot, otrzymujemy jego odbicie w oku - ślad przedmiotu.
Bo tak naprawdę człowiek tylko to zobaczył, co sobie uświadomił.
Władysław Strzemiński

Wernisaż malarstwa Krzysztofa Kakolewskiego: „Horyzont i kobieta”

Data: 19.10. 2016

Godzina: 17:00