Kalisz i okolice w pracach studentów z Grodna
Wydarzenie, trwa od 18-09-2016 do 25-09-2016

Zakończył się plener artystyczny, na którym Wydział Pedagogiczno-Artystyczny gościł studentów z zaprzyjaźnionego z UAM Państwowego Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie na Białorusi Гродненский государственный университет им. Янки Купалы. Adepci sztuk plastycznych od 18 do 25 września utrwalali w różnych technikach malownicze widoki Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Gołuchowa. Dziekani wydziałów artystycznych – Ludmiła Czerniłowska i prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz – podpisali umowę o kontynuacji współpracy.

Prace adeptów sztuk plastycznych z Wydziału Sztuki i Dizajnu Państwowego Uniwersytetu im. Janki Kupały w Grodnie można oglądać w Uniwersyteckiej Galerii Sztuki WP-A. To kilkadziesiąt akwareli, obrazów wykonanych techniką gwaszu i rysunków tuszem.

Goście, korzystając z zaproszenia kierownika Zakładu Edukacji Plastycznej prof. UAM Tadeusza Gaworzewskiego, zwiedzili Autorską Galerię Sztuki profesora w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zapoznali się ze specyfiką warsztatu twórcy oraz najnowszą kolekcją prac Mistrza.

Informację wprowadził/a: Konrad Szambelan