Studia Podyplomowe Etyka Nauczycielska /ETNA/ na Wydziale Nauk Społecznych UAM
Wiadomość, opublikowana 27-09-2016

Instytut Filozofii UAM zaprasza nauczycieli wszystkich szczebli edukacyjnych na nowe studia podyplomowe Etyka Nauczycielska. Start: 25.02.2017r. Rekrutacja w toku. Informacje: www.filzofia.amu.edu.pl, www.ethics.amu.edu.pl, zapytania: ewanowak@amu.edu.pl. Studia nagrodzone certyfikatem "Studia z Przyszłością"

Informujemy, że z dn. 25 lutego 2017 r. planujemy rozpoczęcie studiów podyplomowych Etyka Nauczycielska (ETNA) w IF UAM w Poznaniu. Oferta skierowana jest do nauczycieli/absolwentów studiów wyższych z tytułem licencjata/magistra (mających już ogólne kwalifikacje pedagogiczne), zainteresowanych uprawnieniami do  nauczania etyki w szkołach podstawowych i średnich każdego typu. Nauczyciele mogą ubiegać się o dofinansowanie studiów ze szkolnych funduszy szkoleniowych lub  kuratoriów. Czesne za semestr: 1300 zł (rozłożone na miesięczne raty). Studia trwają trzy semestry. Dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w sekretariacie Instytutu Filozofii UAM, Poznań-Ogrody, ul. Szamarzewskiego 89C,  II piętro /codziennie do godz. 15.00/; lub przesłać tradycyjną pocztą. Nie ma rejestracji elektronicznej ani opłaty rekrutacyjnej. Studia obejmują 365 h zajęć i 60 h praktyk. Zjazdy planowane są co drugi weekend, zawsze od 10.00 z uwagi na przyjezdnych. Absolwenci otrzymują kwalifikacje merytoryczne w zakresie przedmiotu Etyka oraz kwalifikacje z dydaktyki szczegółowej nauczania tego przedmiotu, a ponadto - przygotowanie praktyczne (licencjat - do prowadzenia lekcji z etyki na I i II etapie nauczania, szkolnictwo podstawowe; magister - do prowadzenia lekcji z etyki na wszystkich etapach nauczania). Absolwent potrafi identyfikować, analizować, referować i dyskutować zagadnienia z zakresu wszystkich typów etyki (e. normatywnej, e. dialogu, e. odpowiedzialności, e. profesjonalnych – w tym bioetyki i etyk potrzebnych człowiekowi obecnie i w przyszłości (rozwój technologii, wyzwania globalne, rozwiązywanie konfliktów i dylematów), etc. Zajęcia poruszają frapujące zagadnienia (ciało - duch, paradoksy i gry logiczne, krytyczne i twórcze myślenie, wyobraźnia, sposoby filozofowania z młodzieżą, agresja, konflikty religijne, cywilizacyjne itd. Potrafi analizować teksty fachowe, tworzyć profesjonalne opracowania, tworzyć własny warsztat dydaktyczny, redagować scenariusze, programy nauczania i dostosować je do podstaw programowych. Studia oferują bogaty program dodatkowy, ekspozycje podręczników, rozwój dla chętnych i współpracę rozwojową po studiach (np. zaproszenia dla nauczycieli i uczniów do nowych programów i akcji). Studia uczą poszanowania własności intelektualnej, omawiają etyczne i prawne problemy plagiatu, przewidują udział w konferencjach, a nawet publikacje najlepszych opracowań. Są to studia prorozwojowe i dlatego uzyskały w 2016 r. certyfikat w konkurcie "Studia z Przyszłością"

Więcej i formacji: www.filozofia.amu.edu.pl oraz www.ethics.amu.edu.pl ; zapytania  – ewanowak@amu.edu.pl

Informację wprowadził/a: Anna Robaszkiewicz

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.