Zmiany w Bibliotece Uniwersyteckiej
Wiadomość, opublikowana 26-09-2016

Do najważniejszych zmian w Bibliotece Uniwersyteckiej, które zastaną nasi użytkownicy wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2016/2017, można zaliczyć nowe rozmieszczenie podręcznych księgozbiorów w czytelniach oraz przedłużenie godzin otwarcia BU do godz. 22:00.

Do Czytelni Nauk Humanistycznych (BC I) został przeniesiony księgozbiór historyczny. Książki z działów: psychologia, pedagogika i socjologia będą odtąd znajdować się w Czytelni Nauk Społecznych (BC III). W miejsce Czytelni BC II powstała Nova - Czytelnia Komiksów i Gazet, w której udostępniono, liczącą blisko dziesięć tysięcy woluminów, kolekcję komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej. Oprócz komiksów zgromadzono w niej także czasopisma komiksowe, książki poświęcone teorii komiksu, prasę o tematyce ogólnej i specjalistycznej oraz bieżące czasopisma i gazety. NOVA jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 22.00. Czytelnicy będą mogli korzystać w niej z materiałów przyniesionych tu z innych czytelń, które są zamykane wcześniej.

Zmianie uległ także charakter Czytelni Zbiorów Specjalnych. Jej księgozbiór został wzbogacony o regionalia związane z Wielkopolską.

Informację wprowadził/a: Anna Dodot