Wygrana w VI Międzynarodowym Konkursie Chóralnym im. Liviu Borlana w Baia Mare w Rumunii
Wydarzenie, trwa od 08-09-2016 do 11-09-2016

Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod dyrekcją Beaty Szymańskiej został laureatem VI Międzynarodowego Konkursu Chóralnego im. Liviu Borlana w Baia Mare w Rumunii (8-11 września 2016 r.).

Występy konkursowe oceniało jury w składzie: Prof. Andrea Angelini  (dyrektor artystyczny konkursu), Prof. Voicu Enachescu, Prof. Prof. Inessa Bodyako, Prof. Grigore Cudalbu, Prof. George Dumitriu, Prof. Emilia Moraru, Ioan Pop, Mariana Tilca, Prof. Marcin Tomczak. Chór za wykonanie programu konkursowego uzyskał najwyższą ilość punktów zdobywając Złote Pasmo i pierwszą nagrodę. Swój werdykt jury uzasadniło słowami: Chór wyróżnia się jakością brzmienia, interpretacją uwzględniającą narodowy styl i charakter każdego utworu.  Konkurs miał formułę dwuetapową. Pierwszy etap to selekcja nadesłanych nagrań, na podstawie których komisja artystyczna zakwalifikowała dziesięć chórów do drugiego etapu. Wielki sukces chóru przypada na rozpoczynający się w tym sezonie artystycznym rok jubileuszowy, w którym zespół będzie obchodził swoje dwudziestolecie. Organizatorzy konkursu zadbali również o wspaniałą atmosferę i integrację wszystkich chórów. Z pewnością nie tylko smak zwycięstwa ale również wspomnienia z wyjazdu na długo pozostaną w pamięci chórzystów.

Informację wprowadził/a: Konrad Szambelan