Prof. dr hab. Katarzyna Karpińska-Szaj z Wydziału Neofilologii przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego
Wiadomość, opublikowana 08-09-2016

Na walnym zgromadzeniu Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego towarzyszącemu konferencji „Rola różnic indywidualnych w uczeniu się i nauczaniu języków obcych” organizowanej w Słupsku w dniach 6-8 września 2016 roku, przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego na kadencję 2016-2019 została wybrana prof. dr hab. Katarzyna Karpińska-Szaj z Wydziału Neofilologii. W skład Zarządu Głównego weszły także trzy osoby z UAM: prof. UAM dr hab. Krystyna Droździał-Szelest z Wydziału Anglistyki (wiceprzewodnicząca), dr Małgorzata Bielicka z Wydziału Neofilologii (sekretarz) oraz prof. dr hab. Mirosław Pawlak z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu (członek).

Polskie Towarzystwo Neofilologiczne jest organizacją społeczną skupiającą osoby zajmujące się szeroko pojmowaną problematyką języków nowożytnych. Towarzystwo jest członkiem Międzynarodowej Federacji Nauczycieli Języków Obcych (Fédération Internationale des Professeurs de Langues Vivantes). Celem Towarzystwa jest popularyzowanie i rozwijanie wiedzy o językach i kulturach nowożytnych, w szczególności na styku teorii, badań empirycznych i praktyki, zwłaszcza w dziedzinie dydaktyki językowej, ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych ustaleń naukowych oraz nowatorskich rozwiązań praktycznych.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb