Podziękowania JM Rektora Profesora Bronisława Marciniaka

Panie i Panowie Profesorowie,
Pracownicy i Studenci UAM,
Koleżanki i Koledzy,

Dziś dobiega końca druga kadencja mojej służby Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Były to lata wypełnione wytężoną i ofiarną pracą, która miała jak najlepiej służyć naszej akademickiej wspólnocie. Będę sięgał do nich pamięcią z wielkim wzruszeniem i wdzięcznością.

Pragnę z głębi serca podziękować za olbrzymi kredyt zaufania dany mi zarówno osiem, jak i cztery lata temu, za harmonijną współpracę, za pomoc i wsparcie, za uprzejmość i życzliwość, za otwartość i zrozumienie tak ważne przy realizacji wspólnych celów. Cieszę się, że dostrzegając potrzeby naszej Almae Matris, potrafiliśmy współdziałać ku jej pożytkowi. Dziękuję za Państwa zaangażowanie, profesjonalizm i rzetelność, które były gwarancją standardów najwyższej jakości.

Wraz z podziękowaniami proszę przyjąć najlepsze życzenia, by nowe wyzwania stały się źródłem nowych osiągnięć, które przyniosą satysfakcję i zasłużone laury. Niech nadchodzący czas obfituje w siły i wytrwałość, w szczęście i ludzką życzliwość, a przede wszystkim w zdrowie i wszelką pomyślność.

Z jutrzejszym dniem stery naszej Uczelni obejmuje Rektor Profesor Andrzej Lesicki. Jestem przekonany, że będzie z całym poświęceniem i oddaniem realizować wizję Uniwersytetu otwartego – wspólnoty profesorów i studentów, że będzie stał na straży jego integralności oraz powodzenia wszystkich jego pracowników. Czego i sobie, i Państwu życzę, pozostając na zawsze w wielkiej Rodzinie Uniwersyteckiej.

Bronisław Marciniak

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus