Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 23-06-2016

Zapraszamy do lektury „Życia Uniwersyteckiego”. Nowy numer jest już dostępny na stronie http://zycie.amu.edu.pl.

W numerze znajdziecie Państwo:

„Twarze z moich albumów” o Światowych Dniach Młodzieży pisze Aleksandra Polewska. „Były największą przygodą mojej młodości. Tak naprawdę nie wyobrażam sobie mojego – także dorosłego życia – bez ludzi, których spotykałam w Częstochowie, Paryżu, Rzymie, Toronto, Kolonii czy Sydney” – pisze autorka.

„Uniwersytet... odwiedza nas w domu” Jolanta Lenartowicz w rozmowie z pracownikami studia podsumowuje pierwsze półrocze pracy naukowej telewizji UAM.

„Tegoroczne   spotkanie   było   wyjątkowe: pierwsze bez ojca Jana Góry, ale też z wielu powodów bardzo radosne, bo jubileuszowe – dwudzieste,   przebiegające   pod   znakiem 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i 800-lecia zakonu dominikanów”. O kolejnym spotkaniu na polach lednickich, gdzie w tym roku zgromadziło się ok. 60 tysięcy młodych ludzi z całej Polski oraz goście z Europy, Ameryk i Azji pisze w tekście „Amen na polach lednickich” Kalikst Nagel.

Klemens Janicki (1516-1542/3) był wychowankiem Akademii Lubrańskiego w Poznaniu, doktorem uniwersytetu padewskiego i bywalcem dworu królewskiego w Krakowie. Był też poetą, ale ponieważ tworzył swoje wiersze wyłącznie po łacinie pozostaje dziś w zawieszeniu między obszarem zainteresowań badaczy literatury polskiej i klasycznej. O wybitnym poecie epoki renesansu i cyklu wydarzeń zaplanowanych na „Rok Klemensa Janickiego”: pisze Monika Miazek-Męczyńska „Literacki czwartek i cały rok z Klemensem Janickim”.

Zapraszamy do lektury!

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek