Delegacja z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology z Chin w UAM
Wiadomość, opublikowana 23-06-2016

W dniach 15 oraz 16 czerwca 2016 r. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odwiedziła delegacja z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology z Chin. Chińską uczelnię reprezentował Prorektor Uniwersytetu Caisheng MAO.

Skład delegacji:

Caisheng MAO, Vice President
Xiaoyu CHEN, Associate Professor, Party Chief, School of Foreign Language Studies
Hao WANG, Professor, Associate Dean, School of Management
Xiaohong ZHU, Vice Party Chief, School of Media and Design
Meifen JIANG, Vice Director, Academic Affairs Office
Meng CHENG, Deputy Director, International Affairs Office

Z ramienia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu gości oficjalnie podejmował prof. dr hab. Jacek Witkoś – prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej wraz z prof. UAM dr hab. Beatą Frydryczak (Kierownik Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych, IKE Gniezno) oraz prof. UAM dr hab. Moniką Kostrzewą (Prodziekan ds. działalności naukowej i artystycznej – Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu).

Praktyczną konsekwencją tego wydarzenia stało się podpisanie umowy o współpracy w zakresie wymiany studenckiej, na podstawie której już w lecie w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie odbędzie się szkoła letnia dla 37 studentów z Zhejiang University Ningbo Institute of Technology. Goście mieli również możliwość odbycia spotkań na Wydziale Anglistyki, Wydziale Neofilologii oraz w Instytucie Konfucjusza.

W trakcie spotkania omówiono również inne aspekty współpracy, do których należy wymiana naukowców czy organizacja wspólnych konferencji.

UAM – pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus