Kolorowy Uniwersytet
Wiadomość, opublikowana 10-06-2016

8 czerwca 2016 roku w Auli UAM odbyło się uroczyste zakończenie V edycji Kolorowego Uniwersytetu UAM. Swoje pierwsze w życiu absolutorium oraz gratulacje od Prorektora ds. studenckich prof. dr. hab. Zbigniewa Pilarczyka odebrało 400 uczniów z terenu miasta Poznania oraz województwa wielkopolskiego.

Tegoroczna edycja Kolorowego Uniwersytetu obfitowała w wiele atrakcji. Dzięki współpracy ze wszystkimi poznańskimi wydziałami UAM oraz 2 jednostkami ogólnouczelnianymi, kolorowi studenci mieli możliwość zaznajomienia się z każdą dziedziną wiedzy. Dodatkowo, dzięki współpracy z Laboratorium Wyobraźni PPNT FUAM, możliwe było przygotowanie zajęć w Dzień Dziecka. Ponadto, dzięki uprzejmości Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej „pretendenci” do studiowania na Kolorowym Uniwersytecie w kolejnym roku akademickim mieli możliwość wzięcia udziału w tzw. Kolorowych Wykładach PLUS.

Wszystkie, szczegółowe informacje dotyczące kolejnej edycji będą się pojawiać na stronie www.kolorowyuniwersyett.amu.edu.pl oraz profilu FB KU od początku września.

UAM – pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus