Prof. Wojciech Dajczak członkiem korespondentem Stowarzyszenia Prawa Porównawczego
Wiadomość, opublikowana 09-06-2016

Mamy zaszczyt poinformować, iż Pan Prof. dr hab. Wojciech Dajczak, Kierownik Katedry Prawa Rzymskiego i Historii Prawa Sądowego Wydziału Prawa i Administracji UAM, został wybrany na członka korespondenta Gesellschaft für Rechtsvergleichung (Stowarzyszenia Prawa Porównawczego). Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy.

Tradycja Stowarzyszenia sięga roku 1894, kiedy to w Berlinie założone zostało Internationalen Vereinigung für Vergleichende Rechtswissenschaft und Volkswirtschaftslehre. Obecnie Stowarzyszanie uznawane jest za jeden z ważniejszych podmiotów tego typu na świecie, którego członkami są wybitni przedstawiciele nauki komparatystyki prawniczej.

Informację wprowadził/a: USI Prawo