Wykład Grzegorza Lewickiego "Cywilizacja jako dyskryminacja. Postmomodernizm i polityczna poprawność a potrzeba nowej definicji cywilizacji w świetle najnowszych badań historiozoficznych"
Wydarzenie, rozpoczyna się 06-06-2016

Instytut Filozofii UAM oraz Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Oddział w Poznaniu zapraszają na wykład, który wygłosi Grzegorz Lewicki, Cywilizacja jako dyskryminacja. Postmomodernizm i polityczna poprawność a potrzeba nowej definicji cywilizacji w świetle najnowszych badań historiozoficznych.

Wykład odbędzie się w poniedziałek 6 czerwca 2016 r. o godz. 17:00 w sali im. Kazimierza Ajdukiewicza (nr 215) w Instytucie Filozofii UAM przy ul. Szamarzewskiego 89 C w Poznaniu.

Biogram
Grzegorz Lewicki - dziennikarz od 2011 roku związany z tygodnikiem "Wprost" (działy "Świat" i "Nauka"). Absolwent filozofii w London School of Economics, socjologii na Uniwersytecie w Maastricht i stosunków międzynarodowych. Autor wykładów TEDx, raportów dla MSZ i uczestnik projektów prognostycznych nt. migracji i mediacji kulturowej finansowanych przez Komisję Europejską. W latach 2004-2010 kierował Instytutem Badań nad Cywilizacjami przy Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Obecnie kończy doktorat z filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim

Informację wprowadził/a: Anna Robaszkiewicz