Wydarzenie, trwa od 01-06-2016 do 03-06-2016

W dniach 1-3 czerwca na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Geomorfologia Stosowana - modelowanie i prognozowanie zmian środowiskowych. W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zintensyfikowaniu uległo wiele zmian środowiskowych, powodujących znaczny wzrost ryzyka występowania przyrodniczych zjawisk ekstremalnych. To spowodowało, iż przewidywanie różnych ryzyk środowiskowych stało się jednym z najważniejszych nie tylko pojęć, ale przede wszystkim wyzwań współczesnej nauki. Zaowocowało to dynamicznym rozwojem teorii modelowania, prognozowania i symulacji zjawisk przyrodniczych, a jako konsekwencja rozwinęła się nowa dziedzina wiedzy – zarządzanie ryzykiem.

Celem konferencji jest przegląd nowoczesnych metod modelowania procesów geomorfologicznych oraz prognozowania możliwości wystąpienia zjawisk ekstremalnych, a także wykorzystania tych metod w ocenie ryzyka przyrodniczego w różnych skalach przestrzennych. Ponadto, konferencja ma za zadanie integrować środowisko geomorfologów, geologów, geoinżynierów, geostatystyków i geoinformatyków zajmujących się modelowaniem i prognozowaniem procesów kształtujących dawną i współczesną rzeźbę terenu na gruncie metod ilościowych oraz kontynuowanie forum wymiany myśli i doświadczeń zdobytych w trakcie prowadzonych badań naukowych. Konferencja ma także za zadanie kształcić młode kadry naukowe.

Więcej informacji na stronie konferencji: www.igiguam.wordpress.com/gs2016

Informację wprowadził/a: Jacek Zwoliński