Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 30-05-2016

Zapraszamy do lektury majowego numeru  „Życia Uniwersyteckiego ”. Nowy numer jest już  na stronie http://www.zycie.amu.edu.pl

A w numerze:

„Teatr w teorii i praktyce” – Danuta Chodera-Lewandowicz pisze o zespole teatralnym PRACOWNIA  ROSA, działającym w gmachu Collegium Maius .

O Kazimierzu Ajdukiewiczu, Rektorze UAM, artylerzyście i racjonaliście, z Katarzyną Gan-Krzywoszyńską i Piotrem Leśniewskim, rozmawia Magda Ziółek. Powodem do spotkania była wydana w serii Biografie Rektorów UAM książka  „Kazimierz Ajdukiewicz(1890-1963)”

Sylwetkę J.A. P. Kaczmarka, absolwenta Wydziału Prawa UAM i laureata nagrody Oskara za muzykę do filmu „Marzyciel”, przedstawia Aleksandra Polewska.

„Odnaleźli ślady kościoła z początków Poznania” – Filip Czekała pisze o śladach kolegiaty św. Marii Magdaleny,  odnalezionych  na Placu Kolegiackim przez archeologów z UAM.

A ponadto:
Relacja z drugiej edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej, prof. Jerzy Fedorowski wspomina historię Instytutu Geologii UAM, a na koniec Wielka Majówka UAM 2016.

Zapraszamy na naszą stronę!

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek