Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - Ruszamy!
Wiadomość, opublikowana 23-05-2016

Muzeum Uniwersytetu rozpoczyna zbieranie pamiątek związanych z przeszłością uczelni. Zdjęcia, dokumenty, wspomnienia... także informacje o tym, gdzie można do nich dotrzeć.

W kwietniu 2016 r.  JM Rektor prof. dr hab. Bronisław Marciniak  podpisał zarządzenie o utworzeniu Muzeum UAM.

Rozpoczynamy gromadzenie materiałów dotyczących dziejów Uniwersytetu, jego pracowników, studentów, absolwentów, osób obdarzonych godnościami honorowymi, miejsc prowadzenia badań, odbywania zajęć dydaktycznych, akademickich dyskusji i

korzystania z radości życia studenckiego, a także eksponatów umożliwiających ukazanie kierunków badań i osiągnięć naukowych.

Poszukujemy:

- fotografii,

- nagrań,

- wspomnień,

- dokumentów,

- wszelkich innych pamiątek.

Liczymy na pomoc w gromadzeniu eksponatów oraz przygotowywaniu wystaw czasowych.

Współpracę zadeklarowało już m.in. Stowarzyszenie Absolwentów  oraz Fundacja UAM.  Dołącz do nas!

Pamiątki przyjmowane będą w sekretariacie Muzeum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (Collegium Historicum, ul. Św. Marcin 78, pok. 121, 61-809 Poznań) od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00, najlepiej po wcześniejszej zapowiedzi.

Kontakt:

e-mail: muzeumuam@amu.edu.pl         tel. 61 829 47 40

Zapraszamy do współtworzenia ekspozycji!

Informację wprowadził/a: Anna Wojtera