Cykl wykładów otwartych - Wydział Teologiczny
Wydarzenie, rozpoczyna się 09-06-2016

Papież Franciszek ogłaszając Rok Miłosierdzia napisał: Miłosierdzie: to najwyższy i ostateczny akt, w którym Bóg wychodzi nam na spotkanie. Miłosierdzie: jest podstawowym prawem, które mieszka w sercu każdego człowieka, gdy patrzy on szczerymi oczami na swojego brata, którego spotyka na drodze życia. Miłosierdzie: to droga, która łączy Boga z człowiekiem, ponieważ otwiera serce na nadzieję bycia kochanym na zawsze, pomimo ograniczeń naszego grzechu. „Misericordiae vultus”.

Wydział Teologiczny w odpowiedzi na zachętę papieża Franciszka przygotował cykl wykładów otwartych, w czasie których został przedstawiony obraz Miłosiernego Boga w tekstach Pisma Świętego. W trzecim z zaplanowanych wykładów ukazano Miłosierdzie Boże w nauczaniu starożytnych teologów i duszpasterzy. Ufamy, że propozycja Wydziału Teologicznego przyczyni się do pełniejszego poznania Boga bogatego w miłosierdzie (Por. Ef 2,4). Jednocześnie informujemy, że drugi cykl wykładów planowany jest na jesień 2016 r.

Wykład trzeci: „Bóg chce się litować, bo jest dobry, i może, bo jest wszechmocny”. Refleksja ojców Kościoła.
9 czerwca 2016 r. godz. 19.00 - ks. prof. UAM dr hab. Paweł Wygralak

UAM - Pasja dobrze wykształcona!

Informację wprowadził/a: Agnieszka Chabir