Dzień Różnorodności Kulturowej na Wydziale Neofilologii
Wydarzenie, rozpoczyna się 19-05-2016

Wydział Neofilologii zaprasza na obchody Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej, które odbędą się 19 maja br. w Collegium Novum (Al. Niepodległości 4) od godz. 13:00.

Materiał wideo w magazynie "Z Życia Uniwersytetu"

Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 57/249 z 22 grudnia 2002 r., odnoszącą się do zasady poszanowania dla różnorodności kulturowej oraz promocji i ochrony praw człowieka, w tym prawa do rozwoju. Wydział Neofilologii na co dzień wspiera różne formy komunikacji interkulturowej i naucza o wielości kultur i języków świata. 19 maja chcemy zaprosić do udziału w bezpośrednim spotkaniu z ich przedstawicielami.

W programie obchodów:
I Hol Collegium Novum
- godz. 13:15-14:45 – „Speed Talking” z przedstawicielami 16 różnych kultur świata; udział wezmą: Eva Rufo Sanchez-Roman (Hiszpania), Michael Farris (USA), prof. Nicole Nau (Niemcy), Dorotea Moni-Stelmachowska (Indonezja), Homeira Moradi (Iran), Setha Long-Kucharczyk (Kambodża), Jamila Oeslati (Tunezja), Graham Crawford (Wielka Brytania), Stefanie Maier (Austria), dr Alfons Gregori i Gomis (Katalonia), Giuseppe Raffaeli (Włochy), dr Olga Makarowska (Rosja), dr Olena Gomeniuk (Ukraina), She Lingyan (Chiny), Helle Pedersen (Dania) i dr Gulayhan Aqtay (Kazachstan);
- godz. 14:15-15:00 – Studencka Sesja Posterowa pod opieką dr Victorii Kamasy i dr Ewy Jarmołowicz-Nowikow;
- godz. 15:15-16:45 – Przegląd Piosenki Obcojęzycznej.

II Biblioteka Niemiecka Goethe Institut, Collegium Novum, s. 413 B
- godz. 17:00-18:30 – panel dyskusyjny „Różnorodność kulturowa – szanse i wyzwania komunikacji interkulturowej”; udział wezmą: prof. Thuat Nuyen Chi (Wietnam), prof. Michael Abdalla (Syria), Beatrice Crane-Mikołajczyk (Francja), dr Sandra Wawrzyniak i dr Dominika Gortych.

Rejestracji na wszystkie wydarzenia można dokonać, pisząc na adres: dgortych@amu.edu.pl.
Zespół ds. Promocji Wydziału Neofilologii UAM

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb