UAM Akademickim Mistrzem Wielkopolski w piłce nożnej na trawie!!!
Wiadomość, opublikowana 29-04-2016

Zespół Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prowadzony przez trenera Wojciecha Weissa został Akademickim Mistrzem Wielkopolski w pierwszych w historii mistrzostwach Wielkopolski rozgrywanych na boiskach ze sztuczną trawą typu orlik. Warto podkreślić, że to już czwarty złoty medal zespołu UAM Poznań w tym sezonie.

Przez cały kwiecień w rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski w piłce nożnej na sztucznej trawie rywalizowało 7 kobiecych zespołów uczelnianych. Udział wzięły: UAM, AWF Poznań, Uniwersytet Ekonomiczny Poznań, Uniwersytet Medyczny Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy Poznań, WSPiA Poznań, Politechnika Poznańska.

Wyniki UAM:
UAM - PP 5:0
UAM - UP 5:0
UAM - UM 5:0
UAM - WSPiA 7:0
UAM - UE 14:0
UAM - AWF 3:3

Skład UAM: Emilia Krajewska, Joanna Gawrych, Alicja Busza, Ewa Weber, Julia Kraszewska, Karolina Grześkowiak, Agnieszka Grzechowiak, Monika Marczak, Marika Krupska, Muszalska Alicja, Patrycja Zawłocka, Paula Fronczak, Aleksandra Bącela, trener Wojciech Weiss.

UAM - pasja dobrze wykształcona

Informację wprowadził/a: Ewa Kolanus