wART loży - spotkanie autorskie z Aleksandrą Słowik
Wydarzenie, rozpoczyna się 25-04-2016

Dyrekcja Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu oraz Grupa Literyczna na Krechę zapraszają 25.04.2016 r. o godz 18:00 na spotkanie autorskie z cyklu wART loży. Gościem Grupy Literycznej Na Krechę będzie Aleksandra Słowik.

Spotkanie poprowadzi: Łucja Dudzińska

Oprawę muzyczną zapewnią: Jolanta Ciecharowska i Romuald Andrzejewski

Plakat przygotowała: Jadwiga Grabarz

Aleksandra Słowik – poetka i tłumaczka z języka angielskiego, urodzona w Gdańsku i przez większą część życia związana z Trójmiastem. Tam też ukończyła studia uniwersyteckie. Obecnie mieszka w Poznaniu.

Jest autorką sześciu tomików poetyckich: „Jednoczęściowy wierzchni strój kobiecy” (2010), „Kolejność stron” (2011), „Sakwojaż Penelopy” (2012) „Pomiędzy kwartałami śpieszył się i zwlekał” (2013), „Czuwanie przy zwłokach” (2015). oraz współautorka w pracy zbiorowej „Sonet. Spętanie” (2016). Zbiór wierszy „Pomiędzy kwartałami”… był nominowany do Nagrody Poetyckiej ORFEUSZ 2013.

Swoje utwory publikuje w krajowej prasie literackiej: „Wyspa”, „eleWator”, „Migotania”.

Informację wprowadził/a: Anna Dodot