Nowy numer "Życia Uniwersyteckiego"
Wiadomość, opublikowana 20-04-2016

Zapraszamy do lektury kwietniowego numeru  „Życia Uniwersyteckiego ”. Numer dostępny jest już na stronie internetowej: http://zycie.amu.edu.pl.

W numerze znajdziecie Państwo  pierwszy, oficjalny wywiad z nowo wybranym rektorem UAM prof. Andrzejem Lesickim, którego udzielił krótko po ogłoszeniu wyników. A następnie: przypominamy ostatnie dni kampanii wyborczej i relacjonujemy wybory rektorskie.

„Rodzina Kulczyków – wspiera wybitnych studentów” -  prezentujemy sylwetki laureatów stypendiów im. Jana Kulczyka. O obchodach rocznicy chrztu Polski sprzed 60 lat pisze Danuta Chodera –Lewandowicz w tekście „Powroty do Millennium”.

„O trzech takich co skrócili wojnę” – to kolejny tekst Aleksandry Polewskiej, w którym przypomina sylwetki znanych absolwentów naszej uczelni. Tym razem autorka zajęła się przybliżeniem postaci Mariana Rejewskiego genialnego poznańskiego matematyka i kryptologa, który wraz Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim złamali kod hitlerowskiej maszyny szyfrującej „Enigma”.

A na koniec „Poznańska Mapa Wstydu” o nielegalnych wysypiskach śmieci i projekcie studentów  Sekcji Geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów pisze Filip Czekała.

Zapraszamy na naszą stronę!

Informację wprowadził/a: Magdalena Ziółek