NOWY JEDWABNY SZLAK, CZYLI CO ŁĄCZY POLSKĘ Z CHINAMI
Wydarzenie, rozpoczyna się 21-04-2016

W dniu 21 kwietnia zapraszamy na serię wykładów organizowanych przez Instytut Konfucjusza UAM poświęconych różnorodnym aspektom aktualnych relacji Polski i Chin. Wykłady poprowadzi Pan RADOSŁAW PYFFEL, ekspert i prezes Centrum Studiów Polska-Azja (http://www.polska-azja.pl/)

Przyjrzymy się zarówno stosunkom politycznym, jaki i ekonomicznym oraz biznesowym, w ujęciu bardzo praktycznym, opartym na osobistym, bogatym doświadczeniu Autora.

Punktem wyjścia rozważań jest ogłoszona w 2013 roku chińska inicjatywa „Jedwabnego Szlaku” (“一带一路”, "One Belt, One Road" lub "Belt and Road Initiative"), który miałby na nowo połączyć Chiny z Zachodem siecią zmodernizowanej lub wybudowanej infrastruktury transportowej, od szybkiej kolei po ropociągi i gazociągi. Zastanowimy się, co to oznacza dla naszego kraju, w jaki sposób Polska mogłaby skorzystać na przedsięwzięciu i jakie posiadamy perspektywy w świetle aktualnego stanu dwustronnych relacji.

Kolejnym tematem będą zagadnienia dotyczące komunikacji międzykulturowej, sposobów porozumiewania się z Chińczykami, przyczyn nieporozumień i barier w stosunkach gospodarczych. Omówiona zostanie chińska kultura biznesu oraz powody, dla których warto ją znać.

Wykłady poprowadzi ekspert i prezes Centrum Studiów Polska-Azja (http://www.polska-azja.pl/) pan RADOSŁAW PYFFEL, socjolog, dziennikarz, konsultant i autor szkoleń dotyczących chińskiego rynku, autor książek oraz licznych artykułów poświęconych współczesnym Chinom. Prowadzi zajęcia na kilku polskich uczelniach, ilustrując wiedzę teoretyczną bogatym doświadczeniem opartym na praktycznych działaniach biznesowych i aktywnym udziale w różnego rodzaju kongresach, grupach roboczych i innych inicjatywach.

21 kwietnia 2016 (czwartek):

• 4. wykład 10:15-11:45
  • 5. wykład 12:00-13:30
  • 6. wykład 17:00-18:30

Zajęcia będą miały miejsce w Collegium HCP UAM, ul. 28 Czerwca 1956 nr 198, sala B na parterze w holu (zmiana z sali D).

Informację wprowadził/a: Monika Ziemba