Finał w Poznaniu VI Olimpiady Języka Hiszpańskiego 2015/16
Wiadomość, opublikowana 15-04-2016
W miniony weekend 8-10 kwietnia 2016 odbyła się w Poznaniu VI Olimpiada Języka Hiszpańskiego. W tych dniach 36 uczestników z całej Polski zmierzyło się z częścią pisemną i ustną ostatniego etapu zawodów, które poza znajomością języka sprawdziły również ich wiedzę z zakresu kultury oraz literatury krajów hiszpańskojęzycznych. W III etapie wyłoniono 10 laureatek i laureatów oraz 26 finalistek i finalistów. Pierwszą laureatką została Dominika Tylcz z Katowic.

W niedzielę, 10 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00  w Auli Małej (sali im. Lubrańskiego) UAM odbyło się uroczyste zakończenie, podczas którego wręczone zostały dyplomy oraz nagrody laureatom i finalistom VI OJH.

Wśród znakomitych gości, którzy przybyli do Poznania na zaproszenie organizatorów byli Jego Ekscelencja Ambasador Królestwa Hiszpanii Agustin Nunez Martínez, Jego Ekscelencja Ambasador Wenezueli,  Luis Gómez Urdaneta, Ambasador Urugwaju Ernesto Scheiner Correa, konsul Ambasady Urugwaju Carlosa Quiroga, konsul honorowy  Urugwaju w Poznaniu Andrés Jorge Schuhl, Radca ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii Joaquín Támara Espot, Wielkopolska Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska, Pierwszy Zastępca  Prezydenta Miasta Poznania Pan Mariusz Wiśniewski.

W uroczystości udział wzięli także Dziekan Wydziału Neofilologii prof. dr hab. Teresa Tomaszkiewicz oraz Dyrektor Instytutu Filologii Romańskiej UAM pan prof. dr. hab. Mirosław Loba.

Dla uczestników finału, jak co roku zaplanowano szereg wydarzeń: wycieczkę dla uczestników i gości  po najpiękniejszych miejscach Poznania oraz warsztaty poświęcone kulturze Kuby dla uczniów a także warsztaty dydaktyczne dla nauczycieli.

Komitet Organizacyjny Olimpiady Języka Hiszpańskiego w składzie dr Małgorzata Spychała, dr Leonor Sagermann Bustinza, mgr Justyna Hadaś i mgr Filip Gołąb serdecznie gratuluje wszystkim zwycięzcom oraz ich nauczycielom. Zachęcamy wszystkich uczestników Olimpiady do dalszego zgłębiania i promowania bogactwa kulturowego krajów hiszpańskojęzycznych oraz podejmowania nowych wyzwań związanych z tą oraz innymi dziedzinami wiedzy.

Informację wprowadził/a: Filip Gołąb